T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KASTAMONU / TAŞKÖPRÜ - Bekdemirekşi Ortaokulu

Haberler

Ock

Okulumuzda sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında geleneksel hale gelmiş olan satranç turnuvası yapıldı. Eğlenceli ve çekişmeli müsabakaların olduğu turnuvada 7. sınıf öğrencimiz Muharrem HERGÜNER bütün maçlarını kazanarak şampiyon oldu. Hedefinin ilde birincilik almak olduğunu söyleyen öğrencimizi kutlar emeği geçen öğretmenlerimize ve Bekdemirekşi ilköğretim Okulumuzda satrançın gelişmesinde büyük rolü olan Sayın Nuray YÜRÜCÜOĞLU´na  teşekkür ederiz.

Ara

Kastamonu Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü öğrencileri Matematik bölümüne ait matematik eğitim topluluğuyla beraber okulumuza ziyarette bulunup öğrencilerimizle matematik üzerine oyunlar oynayıp aktivitelerde bulundular. Matematik üzerine okulumuzda yaptıkları yarışmalar sonucunda başarılı olan öğrencilere katılım belgesi veren topluluk üyeleri aynı zamanda ilkokuldaki öğrencilerede yüz boyama etkinliği yaptılar. Kastamonu Üniversitesi  öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr İbrahim KEPÇEOĞLU´na okulumuz matematik öğretmeni Nursen KILIÇ´a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Ara

Okulumuz öğrencilerinin bilgilerini yarıştırdığı eğlenceli ve bir o kadar çekişmeli geçen bilgi yarışmamızın ikincisi yapıldı. Her branşdan soruların bulunduğu yarışmamız büyük bir heyecana sahne oldu. Yarışma sonucunda C takımı Didem Talia KENDİRCİ, Muharrem HERGÜNER, Fatma ATICI, Salih KARABACAK birinci olarak süpriz ödüllerin sahibi oldular. Emeği geçen öğretmenlerimize ve yarışmaya katılan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

Mevlid Kandili programı okulumuz öğrencilerinin ve öğretmenlerinin katılımıyla coşkuyka kutlandı. Programımız  Hadis-i Şerifler, İlahiler , Kuran tilaveti, slayt gösterileri okul müdürümüz sayın Hikmet BEKDAŞ´ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ve çeşitli etkinlikerle devam etti. Programın hazırlanmasında emeği geçen okul idaremize,öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

ÖĞRENCİLERİMİZE KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK, OKUYAN ARAŞTIRAN BİREYLER OLMALARINI SAĞLAMAK İÇİN BAŞLATTIĞIMIZ MEYDAN OKUYOR-UM ADLI KİTAP OKUMA YARIŞMAMIZ BAŞLAMIŞTIR. 

PROJEMİZ KAST-KADER( KASTAMONULU KADINLAR DERNEĞİ ) İLE BERABER YÜRÜTÜLMEKTEDİR VE PROJE KAPSAMINDA 23 NİSAN GÜNÜ ÖDÜLLERİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZE DAĞITILACAKTIR.

HER KİTAP OKUYAN ÖĞRENCİMİZE BİR GÜMÜŞ KART

HER 5 GÜMÜŞ KARTA BİR ALTIN KART

HER 5 ALTIN KARTA BİR ELMAS KART VEREREK EN ÇOK KARTI TOPLAYAN İLK 10 ÖĞRENCİMİZE SÜPRİZ HEDİYELER KAZANMA ŞANSI 

HERKESE BAŞARILAR...

Kas

Kitap bilgi birikiminin vazgeçilmez bir parçası olup, insan gelişimine en çok katkı sağlayan araçtır. Geçmişte bir çok büyüklerimiz başarılarının bir çoğunu kitap okuma sayesinde kazanmışlardır.Osmanlı devletinin birçok hükümdarları kitap okuma sayesinde çoklu zeka alışkanlığı kazanmış olup, pratik zekaları sayesinde bir çok başarıya ulaşmışlardır. Öğrencilerimizin okuyan ve araştıran bireyler olması için Kastamonulu Kadınlar Derneğinin başlattığı proje kapsamında toplanan kitaplar ve Kastamonu Belediyesinin yaptırdığı kitaplıklar sayesinde okul kütaphanemizin açılışını gerçekleştirdik. Açılışımıza Saygıdeğer hanımefendi Zehra KARADENİZ, Sayın Kaymakamımız Kerem Süleyman Yüksel, Saygıdeğer Hanımefendi Nebahat BABAŞ, Taşköprü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet KAPUCUOĞLU ve Şube Müdürlerimiz, KAST-KADER dernek başkanı Sayın Emine ÇELİK ve Kız Çocuklarını Koruma Derneği yönetim kurulu üyeleri katılmıştır.

Kas

Eğitimde çağdaş seviyeyi yakalamanın en önemli koşulu belki de içerik. İçerik kadar önemli olan bir diğer koşul ise bu içeriğin sunulduğu araç ve yöntemler. Bu araç ve yöntemlerin en önemlisi ise teknoloji. Öğrencilerimizin araştıran bilgilye ulaşmak için çaba sarfeden ve kendini sürekli geliştiren bireyler olmaları için okulumza açmış olduğumuz Bilişim Teknolojileri sınıfına Kız Çocuklarını Koruma derneğinden destek sağlanmıştır. Kız Çocuklarını Koruma Derneğine okulumuz öğrencilerimiz ve velilerimiz adına teşekkür ederiz.

Kas

Hayatını Türk Milleti´nin istiklâline, refah ve mutluluğuna adayan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ebediyete intikalinin 79. yılında milletçe; minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz.

Milletimiz, Büyük Atatürk´ün önderliğinde tarihin gördüğü en şanlı zaferlerden birini kazanarak istiklâlini ve hürriyetini korumuş, akabinde Türkiye Cumhuriyeti´ni kurmuş, bayrak, vatan ve hürriyet aşkını tüm dünyaya göstermiş kahraman bir millettir. 

Bu duygu ve düşüncelerle okulumuzda öğrencilerimizin hazırladığı anma programımızı gerçekleştirdik.

Kas

Atatürk Spor Salonu ve Gazi Stadyumu çevresinde düzenlenen koşular Küçük Kız – Erkek, Yıldız Kız – Erkek ve Genç Kız – Erkek kategorilerinde düzenlendi.

Son derece çekişmeli ve seyir zevki yüksek yarışlarda son sırada olan sporcular bile bir an olsun mücadeleyi bırakmadı.

 

Toplam 297 sporcunun ter döktüğü yarışlar sonunda  Bekdemirekşi ortaokulu küçük kızlar ve yıldız kızlarda Kastamonu üçüncüsü olarak kupanın sahibi olmuştur. Aynı zamanda bireyselde Küçük Kızlarda Hilal ATASAY üçüncü olarak okulumuzu gururlandırmıştır. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederiz.

Tem

Haz

KAYMAKAMIMIZ SAYIN KEREM SÜLEYMAN YÜKSEL VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MECİT KEPENEK YILSONU KARNE TÖRENİ ETKİNLİĞİ MÜNASEBETİYLE OKULUMUZU ZİYARET ETTİ. ÖĞRENCİLERİMİZİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLAN SAYIN KAYMAKAMIMIZ OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNE KARNELERİNİ TAKDİM ETTİ. KİTAP OKUMANIN ÖNEMİNDEN DE BAHSEDEN SAYIN KAYMAKAMIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZE GÜZEL BİR TATİL GEÇİRMELERİ TEMENNİSİNDE BULUNDU. BEKDEMİREKŞİ İLK/ORTAOKULU AİLESİ OLARAK SAYIN KAYMAKAMIMIZA KATILIMLARINDAN VE VERMİŞ OLDUKLARI DESTEKLERDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

May

 

Okulumuzda 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı yıl sonu mezuniyet töreni yapıldı. Mezuniyet törenimize Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mecit Kepenek ile Sayın Şube Müdürümüz Erdoğan Ergülle beraber  Alatarla Okul Müdürümüz Necati Doğanç ve Belediye Ortaokul Müdürümüz Ali Uylaşır’da katıldı. Mezuniyet töreninde bizi yalnız bırakmadıkları için İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Şube Müdürümüze ve okul müdürlerimize çok teşekkür ediyoruz. 2016-2017 eğitim öğretim yılını da başarı ile tamamlayan öğrencilerimize de başarılarının devamını diler sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam dileriz.

 

May

RENKLERİ VE DOKUNUŞLARI SUDA HARMANLAYAN SANAT: EBRU

Geleneksel el sanatlarından olan Ebru Sanat’ını yaşatmak, çocuklara sevdirmek ve bu kültür mirasımızı gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak için Bekdemirekşi İlkokulu 2/A sınıfı öğrencileri ile bir yıl boyunca birlikte eğlenerek güzel çalışmalar yaptık. Çalışmalarımızı rahat bir şekilde yapmamız için ortam hazırlayan Okul Müdürümüz Sayın Ümit YÜRÜCÜOĞLU’na ve desteklerini esirgemeyen çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Suya can, renklere hayat veren suyun renklerle buluşmasını sağlayan Ebru Sanatını gelecek kuşaklara aktarmamız için bizlere bu sanatı sevdiren, öğreten devlet sanatçısı Sayın Rafet KÜLLÜOĞLU hocamıza, serginin açılması için maddi desteğini esirgemeyen Kastamonu Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Sayın Okan ÖCAL’a ve yapmış olduğumuz ebruların sergilenmesi için malzeme desteğini esirgemeyen Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Ahmet KAÇAR hocama teşekkürü bir borç bilirim.

Sergimize teşrifleri ve takdirleri ile bizi onurlandıran, gelecek için daha da yüreklendiren Taşköprü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mecit KEPENEK’e ve beraberinde bizleri yalnız bırakmayan Sayın Şube Müdürümüz Erdoğan Ergül’e, Alatarla Okul Müdürümüz Necati Doğanç’a ve Belediye Ortaokul Müdürümüz Ali Uylaşır’a da çok teşekkür ederim.

                                                                                                                              Suna BAYDİL

 

Ebru Sanatı Öğreticisi

May

 

BEKDEMİREKŞİ İLK/ORTA OKULU ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİ ARASINDA BOCCE TURNUVASI YAPILMAKTADIR. ZEVKLİ VE EĞLENCELİ GEÇEN TURNUVA TÜM HIZIYLA DEVAM ETMEKTEDİR. TURNUVAYA KATILAN TÜM ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ.

May